January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Publikohet lista e gjërë e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Andorrës

1 min read

Kombëtarja e Kosovës U21 do ta fillojë grumbullimin për ndeshjen e parë kualifikuese të Evropianit 2023 kundër Andorrës, të martën, më 25 maj.

Përzgjedhësi Michael Nees, e ka ndarë këtë grumbullim në dy faza.

Në fazën e parë, prej 25 maj deri më 29 maj janë të ftuar 31 futbollistë dhe kjo fazë do të shërbejë si paraselektim, derisa më pas lista do të reduktohet në 24 futbollistë, të cilët do të jenë në grumbullim në fazën e dytë prej 31 majit, teksa ndeshja kualifikuese me Andorrën U21 zhvillohet më 8 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”, në orën 20:00.

Stërvitjen e parë Kombëtarja U21 do ta zhvillojë në Kampin Edukativ Nacional në Hajvali.

Lista e gjërë e Kosovës U21:

David Nreca (Sonnenhof), Agron Kolaj (Besa), Flamur Gashi (Malisheva), Egzon Bislimi (Ramiz Sadiku), Laurit Behluri (Kika), Andi Hoti (Inter Primavera), Ardi Ajdini (Besa), Leard Sadriu (Skenderbeu), Edvin Kurtulus (Halmsdatds), Valon Zumberi (Hamburger), Florjan Hoxha (Grasshoper), Albion Pllana (Trepça’89), Donart Vitija (Malisheva), Drilon Islami (Drita), Bujar Pllana (Feronikeli), Loti Celina (Partizani), Blerind Morina (Reggina Primavera), Florent Hoti (Dundee United), Adrion Pajaziti (Fulham U23), Qëndrim Zyba (Prishtina), Ismet Lushaku (Eskilstuna), Rilind Hetemi (Borussia Dortmund U19), Diamant Berisha (Schalke 04), Valmir Veliu (Llapi), Veton Tusha (Denizlispor), Dion Berisha (Augsburg), Rilind Nivokazi (Foggia), Arian Kastrati (Fortuna Sittard), Mark Marleku (Kriens), Baton Zabërgja (Drenica) dhe Albion Rrahmani (Malisheva).

Burimi i lajmit: FFK