May 24, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Rio Ferdinand: Manchester United dështoi, kjo është arsyeja – GazetaBlic

1 min read

Rio Ferdinand ka pranuar se Manchester United “dështoi” përkundër humbjes së tyre jashtëzakonisht të ngushtë ndaj Villarreal në finalen e Europa League.

Skuadra e La Ligas triumfoi 11-10 në penallti pas një barazimi jashtëzakonisht 1-1 nga 120 minuta lojë në Gdansk të mërkurën në mbrëmje, përcjell GazetaBlic Sport.

“Nëse e shikoni si një sezon të tërë, ata janë përmirësuar nga vendi ku ishin sezonin e kaluar,” tha ish-mbrojtësi për BT Sport.

“Ju mund ta shihni se ata po shkojnë në drejtimin e duhur ngadalë, por me siguri. Kjo ishte një mundësi për të formuar një kulturë fituese në klubin e futbollit. Prova ishte sonte dhe Ole Gunnar Solskjaer dhe ekipi i tij dështuan,” vazhdoi ai.

“Duhet ta thuash troç – është një fakt. Ju po përpiqeni të ndërtoni një kulturë fituese,  lojtarët janë mësuar të luajnë në këto situata”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport

Burimi i lajmit: Gazeta Blic