December 5, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Simmons thotë se BE shtrembëroi drejtësinë në Kosovë – do të ofrojë dëshmi

1 min read

Ish-gjyqtari i EULEX-, Malcolm Simmons, ka thënë se Bashkimi Evropian e ka shtrembëruar drejtësinë në Kosovë.

Në llogarinë e tij në Twitter, ai ka kërkuar nga Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani që t’ia lejojnë që të ofrojë dëshmi në Kuvendin e Kosovës, njofton Klan Kosova.

“Qëllimi im është që të jap prova në Parlamentin e Kosovës për mënyrën se si Bashkimi Evropian e ka shtrembëruar drejtësinë në Kosovë. Vendimi për t’i dëgjuar apo jo provat e mia do të jetë një test i rëndësishme për Parlamentin dhe për sundimin e ligjit në Kosovë”.

klankosova.tv

Burimi i lajmit: Klan Kosova