May 23, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Simone Inzaghi me fjalë emocionuese në drejtim të tifozëve të Lazios, ata i kundërpërgjigjen me ofendime – GazetaBlic

2 min read

Simone Inzaghi u ka thënë lamtumirë tifozëve të Lazios pas 22 viteve të shkëlqyera si lojtar dhe trajner, pasi tashmë do të bëhet trajner i Interit. 

“Me emocionin më të fortë, dua t’ju informoj se nga 30 qershori do të përfundojë aventura ime e mrekullueshme me Lazio,” i tha ai agjencisë së lajmeve ANSA, përcjell GazetaBlic Sport.

“Falënderoj klubin, Presidentin, lojtarët dhe tifozët që më shoqëruan në këto 22 vite të shkëlqyera si lojtar dhe trajner.

“Ne luftuam dhe fituam së bashku. Këto ngjyra do të mbeten gjithmonë në zemrën time: Lazio do të jetë përgjithmonë pjesë e shpirtit tim. ”

Inzaghi dha deklaratën për agjencinë e lajmeve, sepse njoftimi i Lazios për largimin e tij nuk përmendte as trajnerin me emër.

Inzaghi nuk ka një llogari në media sociale, por djali i tij Tommaso ka dhe u përmbyt me fyerje nga tifozët e Aquile.

“Babai im e do Lazion dhe do ta dojë gjithmonë Lazion,” shkroi adoleshenti.

“Unë po e shkruaj këtë për ata njerëz që po më shkruajnë dhe guxojnë të thonë disa gjëra, të cilat zakonisht unë do t’i injoroja.

“Ai qëndroi me ju edhe kur askush tjetër nuk do të kishte mbetur. Ai fitoi për ju kur askush tjetër nuk mund të kishte fituar.

“Shumë histori dashurie nuk përfundojnë ashtu si duhet, por ndjenja e ndjerë për 20 vjet mbetet dhe do të mbetet përgjithmonë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/

Burimi i lajmit: Gazeta Blic