January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Tahiri sërish pyet Kurtin: Kush janë kriminelët e luftës? – Telegrafi

1 min read

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka pyetur sërish kryeministrin Albin Kurtin se kush janë kriminelët e luftës që duhet të largohen nga institucionet.

Tahiri më tej tha pse Kurti në darkën në Bruksel nuk kërkoi direkt nga Serbia t’i largojë kriminelët e luftës që kanë kryer krime në Kosovë dhe Bosnjë.

“Pse nuk ju drejtuat direkt Serbisë që duhet të lirohet nga kriminelët e luftës që bën luftë në Kosovë dhe Bosnjë”, tha ai.

“Dil thuaju Vuçiqit dhe Serbisë, mos u frikëso”, tha Tahiri. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi