December 4, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Unai Emery, ‘kingu’ i Europa League

1 min read

08:20 / E Enjte, 27 Maj 2021 / G. T.

Trajneri spanjoll, Unai Emery është futur në histori të UEFA Europa League.

Emery mbrëmë me Villarrealin arriti ta fitonte titullin e sezonit 2020/21 në Europaligë, duke mposhtur pas penalltive skuadrën e Manchester Unitedit, shkruan IndeksOnline

Me këtë fitore, Unai futet në histori – si trajneri me më së shumti tituj të Europa League (4).

Ai këtë titull e fitoi tre herë me Sevillan (2014, 2015 dhe 2016) dhe një herë me Villarrealin (2021). Po ashtu humbi një finale me Arsenalin, kundër Chelseat./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline