May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Vërshime të mëdha në fshatin Pogragjë të Gjilanit

1 min read

Reshjet e shiut që kanë qenë sot kanë shkaktuar vërshime.

Në fshatin Pogragjë të Gjilanit, rruga është totalisht e bllokuar për shkak të vërshimeve, transmeton Indeksonline.

Pas reshjeve të jashtëzakonshme të shiut, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar Shtabin Emergjent, i cili ka dalë menjëherë në terren.

Për momentin, situatë më e rënduar paraqitet në fshatin Sllubicë dhe Pogragjë, në disa shtëpi të banorëve që jetojnë afër lumit.

Kryetari Haziri ka kërkuar nga qytetarët e asaj pjese që në rast të përkeqësimit të situatës, të largohen përkohësisht nga shtëpitë e tyre, për ta parandaluar më të keqen./Indeksonline/

Burimi i lajmit: IndeksOnline