May 23, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Vetëm dy skuadra e kanë fituar titullin e Europa League pa asnjë humbje

1 min read

08:40 / E Enjte, 27 Maj 2021 / G. T.

Mbrëmë u mbyll sezoni i UEFA Europa League me fitore të Villarrealit kundër Manchester Unitedit.

Statistikat thonë se vetëm dy skuadra në shekullin 21 arritën ta fitonin këtë triumf pa pësuar asnjë humbje, shkruan IndeksOnline

Ato janë Chelsea dhe klubi spanjoll, Vilarreal.

Chelsea këtë rekord e arriti gjatë sezonit 2018/19 – në 14 ndeshje, ata shënuan 11 fitore dhe 3 barazime.

Kurse, Villarreal këtë rekord e arriti gjatë këtij sezoni – ku në 14 ndeshje, shënoi 12 fitore dhe 2 barazime./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline