December 3, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Zyrtare: Milani transferon portierin Maignan – KOHA.net

1 min read

Milan ka zyrtarizuar transferin e parë veror, duke nënshkruar me portierin e Lille, Mike Maignan.

Maignan u shpall kampion në skuadrën e tij në Ligue 1 dhe fitoi ‘Dorezën e Artë’ këtë edicion. Ai nënshkroi kontratë deri në qershorin e vitit 2006 me Rossonerët.

Operacioni për blerjen e tij i ka kushtuar Milanit 13 milionë euro plus bonuse të tjera.

Ndërkohë, Gianluigi Donnarumma do të largohet si lojtar i lirë dhe me shumë gjasë do të kalojë te Juventuso.

Burimi i lajmit: Koha Net