December 3, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

A është seksi gjëja më e mirë që mund të bëhet në shi?

2 min read

Një ditë me shi konsiderohet si një ditë ideale ose perfekte për të bërë seks. Epo, duhet ta pranoni, ndjenja e shkëmbimit të nxehtësisë së trupit me një njeri tjetër gjatë një periudhe të ftohtë është qielli i pastër.

Dhe nëse nuk e keni menduar kurrë këtë, ose nëse mendoni se seksi gjatë shiut është i mbivlerësuar, këtu janë pesë gjëra që do t’ju bindin të kundërtën:

E gjithë ajo nxehtësi trupore është e mrekullueshme

Siç u tha më parë, shkëmbimi i nxehtësisë së trupit në një ditë të ftohtë është një mënyrë ideale për të qëndruar ngrohtë. Imagjinoni përqafimet që mund të bëni ndërsa po bie shi jashtë.

Është romantike

Ekziston diçka magjike e parezistueshme për të dëgjuar zhurmën e shiut jashtë dritares tuaj ndërsa shijoni një udhëtim ritmik brenda. Për ta bërë edhe më të veçantë, mund të ndizni qirinj aromatikë. Seksi kur bie shi nuk ka të bëjë vetëm me luftimin e të ftohtit, ai gjithashtu mund të jetë shumë romantik, transmeton Klan Kosova.

Shiu është i shkëlqyeshëm për t’u bërë jashtë

Pse kaq shumë çifte filmash kanë ndarë momentet e tyre më romantike në shi? Përqafimi i njëri-tjetrit dhe ndarja e atyre puthjeve të thella jashtë në shi ndërsa ju keni të ftohtë, është e pabesueshme!

Ju ngre humorin

E keni vërejtur ndonjëherë që ndërsa pikat e shiut vijnë nga qielli, humori juaj ndonjëherë bie? Nëse ndiheni i mërzitur gjatë shiut, nuk është imagjinata juaj: Moti i keq mund të ketë vërtet një efekt negativ në emocionet tuaja. Sipas një studimi, gati 9 përqind e njerëzve hyjnë në kategorinë e “urrejtësve të shiut”. Ky grup ndihet i zemëruar dhe më pak i lumtur në ditët me më shumë reshje. Një studim tjetër zbuloi se shiu madje rriti numrin e postimeve negative të publikuara në Facebook. Bërja e marrëdhënieve seksuale mund të ndihmojë në rritjen e humorit tuaj dhe t’ju mbajë në humor të ndritshëm.

Burimi i lajmit: Klan Kosova