23 Tetor, 2021

KleaBe.Com

Të Gjitha Këtu për Ju

Alaba flet si lojtar i Realit

1 min read

David Alaba ka folur për transferimin e tij te klubi i Realit.

Alaba u transferua në Real Madrid si transferim i lirë nga Bayern Munchen më herët gjatë ditës.

Tani, ai ka zgjedhur rrjetin e tij social, Twitter, për të treguar ndjenjat e tij lidhur me transferimin në Spanjë.

“Jam shumë i lumtuar dhe i nderuar që po bashkohem me Real Madridin”, tha ai.

“Pas kaq shumë vitesh në Munich, unë do të përballem me një sfidë të re dhe do të jap më të mirën nga vetja për të vazhduar historinë e këtij klubi të veçantë”, shtoi ai.

“Mezi pres të luaj ndeshjen time në fanellën ikonike të bardhë përpara tifozëve në Madrid”, tha Alaba.

“Jam i sigurt që ky udhëtim do të jetë një i suksesshëm. Bashkë me të gjithë madrilienët. Vamos”, përfundoi David Alaba.

Burimi nga Indeksonline