December 5, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Breshër i madh në Gjilan – GazetaBlic

1 min read

Pas reshjeve të mëdha të shiut ditëve të fundit në Kosovë, në Gjilan ka rënë edhe breshër.

Ndryshe, Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga qytetarët të cilët jetojnë afër lumenjve që në rast të përkeqësimit të situatës, të largohen përkohësisht nga shtëpitë e tyre.

“Edhe njëherë, kërkoj nga qytetarët të cilët jetojnë afër lumenjve që në rast të përkeqësimit të situatës, të largohen përkohësisht nga shtëpitë e tyre. Për çfarëdo problemi eventual, luten qytetarët që t’i kontaktojnë numrat e emergjencave të cilët janë pa pagesë: 112 dhe 193”, ka shkruar Haziri.

KLIKO KËTU PËR VIDEO

LEXO EDHE:

Shpëtohen 9 anëtarë të një familjeje në Pogragjë të Gjilanit që rrezikoheshin nga përmbytja

Burimi i lajmit: Gazeta Blic