May 19, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Fenerbahçe heq dorë nga Muriqi, i ‘shkon’ pas sulmuesit boshnjak

1 min read

10:39 / E Premte, 28 Maj 2021 / G. T.

Skuadra e Fenerbahçes po mendon për afatin e transferimeve.

Klubi turk është në kërkim të disa lojtarëve – që mund t’i dërgoj ata drejtë titullit në Superligën e Turqisë për sezonin 2021/22, shkruan IndeksOnline

Në fazën e sulmit, ‘Feneri’ është dorëzuar për Vedat Muriqin, pasi ky i fundit mund të huazohet në një klub italian gjatë afatit veror.

Për shkak të kësaj, Fenerbahçe ka hequr dorë nga Muriqi dhe tani ka kthyer interesimin për sulmuesin e AS Roma, Edin Dzeko.

Dzeko (35-vjeçar) pas ardhjes së Jose Mourinhos pritet të largohet nga ‘Olimpico’.

Kujtojmë që Fenerbahçe ka shprehur interesim edhe për kosovarin që luan te Liverpoolit, Xherdan Shaqiri./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline