May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Flutura Beka-Kamberaj kandidate e LDK’së për kryetare të Mitrovicës

1 min read

Flutura Beka-Kamberaj pritet të jetë kandidate e LDK-së për kryetare të Mitrovicës.Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur një reformë në struktura, duke i rimenduar edhe kandidatët për zgjedhjet lokale.

“Jepi zë” ka mësuar se edhe dega e Mitrovicës do të ketë ndryshime. Gazeta mëson se Flutura Beka-Kamberaj pritet të jetë kandidate e LDK-së për kryetare të Mitrovicës.

Ky emër është diskutuar edhe në kryesinë qendrore të LDK-së, dhe kryetari Lumir Abdixhiku është “OK”. Vendimi i tillë do të vije edhe si “dënim” për strukturën e deritashme që e solli LDK-në në 2 mijë vota.

Siç i kanë thënë gazetës burime brenda partisë, në fillim të qershorit do të konfirmohen kandidaturat./Botapress/

Burimi i lajmit: Bota Press