Hiqet ora policore, lejohet lëvizja pa maska në ambient të jashtëm

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndryshimin e masave kundër Covidit.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë me dije se nga e hëna do të hiqet kufizimi i qarkullimit të lëvizjes.

Po ashtu, ai ka bërë me dije se gastronomia do të lejohet të punojë deri në orën 23:00.

Sipas këtij vendimi, lejohet lëvizja pa maska gjatë ecjes kur qytetarët janë vetëm dhe në ambient të jashtëm.

Burimi i lajmit: Epoka e Re

Author: admin