May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Kështu do të mbajë moti sot gjatë gjithë ditës – Sinjali

1 min read

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Gazeta Sinjali.

IHMK-ja
njofton se vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu dhe
shkarkime rrufesh.

Temperaturat
minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës
parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s./Gazeta Sinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali