Kolumbia nuk e fton James Rodriguezin në Copa America – Telegrafi

Kolumbia nuk e ka përfshirë James Rodriguez në skuadrën e tyre për Copa America të kësaj vere për shkak se nuk është mirë me formën fizike. 

Ylli i Evertonit shkoi në Kolumbi javën e kaluar dhe, pas disa ditësh qëndrimi me miqtë dhe familjen e tij, si dhe duke bërë punë në palestër, stafi mjekësor i ekipit kombëtar kolumbian arriti në përfundimin se ai nuk është në gjendje të mirë.

James ka pasur dëmtime në sezonin e tij debutues në Angli, dhe ai madje u lejua të humbasë ndeshjen e fundit të sezonit të Everton në humbje 5-0 nga Manchester City.

Kjo u bë që të të kthehej në Kolumbi dhe të përgatitej për Copa America.

Federata e Futbollit të Kolumbisë ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se stafi i Ekipit Kombëtar e ka informuar James Rodriguezin që nuk do të jetë në ndeshjet kundër Perusë dhe Argjentinës për kualifikimet për Kupën e Botës Katar 2022 dhe në Copa America 2021. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi

Author: admin