May 24, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Kosova sot zhvillon stërvitjen e parë për dy ndeshjet miqësore

1 min read

Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë stërvitjen e parë në kuadër të dy ndeshjeve miqësore këtë të premte, në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:00.

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore që Kosova do t’i luaj në qershor.

Në listë janë edhe disa emra të rinj, ku befasia e ditës ishte ftesa që Challandes ia ka bërë yllit të Superligës së Kosovës, Mirlind Daku, transmeton Klankosova.tv.

Kosova fillimisht do të luaj në stadiumin “Fadil Vokrri” më 1 qershor kundër San Marinos dhe më pas do të udhëtoj për në Austri ku me 4 qershor do të përballet me Maltën.

Burimi i lajmit: Klan Kosova