May 24, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Kurti, Osmani e ministrat në vizitë te ushtarët e FSK-së në “Defender Europe 21”

1 min read

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani kanë filluar takimin me ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës në “Defender Europe 21”, shkruan IndeksOnline.

Të pranishëm ishin edhe ministrat, Xhelal Sveçla,  Armend Mehaj dhe Donika Gërvalla.

Pas përfundimit të  ushtrimit “DEFENDER – Europe 21”, Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti do t’ju adresohen ushtarëve.

Burimi i lajmit: IndeksOnline