May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Lakers kalojnë në epërsi, Bucks vetëm një fitore larg raundit tjetër – Telegrafi

1 min read

Los Angeles Lakers kanë marrë fitoren e dytë në përballje me Phoenix Suns në ‘Play-Off’.

Kampioni në fuqi i NBA kq triumfuar me 14 pikë epërsi 109:95, për të kaluar në epërsi 2-1.

Vetëm çereku i parë i takoi mysafirëve, pasi tre tjerët u dominuan totalisht nga Lakers.

Anthony Davis ka shkëlqyer edhe në këtë takim me 34 pikë e 11 kërcime.

Me lojë të mirë u dalluan edhe dyshja LeBron James dhe fundori Dennis Schroder.

James ishte fantastik me 21 pikë, nëntë asistime e gjashtë kërcime, derisa gjermani Schroder shtoi 20 pikë të tjera duke bërë edhe tri kërcime e katër asistime.

Fitore shumë të rëndësishme ka shënuar edhe Milwaukee Bucks ndaj Miami Heat.

Bucks kanë marrë fitoren e tretë në përballje me Heat, duke bërë një hap të madh drejt kalimit të raundit.

Pas 48 minutave lojë, në fund rezultati ishte i thellë në të mirë të Bucks 113:84.

Khris Middleton ishte më efikasi në këtë takim me 22 pikë. /Telegrafi/

Rezultatet:

Miami Heat – Milwaukee Bucks 84:113 (0-3)

[embedded content]

LA Lakers – Phoenix Suns 109:95 (2-1)

[embedded content]

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets 115:120 (1-2)

[embedded content]

Burimi i lajmit: Telegrafi