May 25, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Maqedoni e Veriut: 18 të vdekur dhe 50 raste të reja me COVID-19

1 min read

Në Maqedoni të Veriut 18 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 ndërsa janë raportuar 50 raste të reja bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 81 pacientë, transmeton Klankosova.tv.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut janë bërë 788 mijë e 300 teste, ku pozitive kanë rezultuar 155 mijë e 217 raste, janë shëruar 147 mijë e 381 pacientë, kanë vdekur 5 mijë e 387 njerëz ndërsa vazhdojnë të mbesin edhe 2 mijë e 449 raste aktive

Burimi i lajmit: Klan Kosova