May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Mirlind Daku merr ftesë nga Kombëtarja e Kosovës – GazetaBlic

1 min read

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka njoftuar se e ka ftuar Mirlind Dakun dhe Betim Halimin në ndeshjen e radhës së Kosovës.

“Meqë do të mungojnë Aro Muriq dhe Dresheviq për shkaqe shëndetësore, kei marrë dy lojtarë të rinj me ekipin që në ditën e parë do të jenë Betim Halimi dhe Mirlind Daku”, ka thënë Challandes në konferencë për media.

Mirlind Daku ishte golashënuesi më i mirë në Superligën e Kosovës duke shënuar 31 gola për FC Ballkanin në këtë edicion.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic