May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

MPB: 6 shkelje të orës policore, 212 gjoba për mosmbajtje të maskave – Telegrafi

1 min read

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë regjistruar 6 shkelje të orës policore, ndërsa janë dhënë edhe 212 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/

Burimi i lajmit: Telegrafi