May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Oficeri korrektues kapet duke futur substanca narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë – GazetaBlic

1 min read

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), ka njoftuar se ka parandaluar futjen e substancave narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë.

Me anë të një njoftimi për media, SHKK, ka bërë të ditur se mbrëmë ka parandaluar futjen e substancave narkotike.

“Në vazhdën e luftimit të dukurive negative brenda institucioneve korrektuese, mbrëmë rreth orës 19:00, në kohën e pranim dorëzimit të detyrës (ndërrimit të natës), gjatë kontrollit, bastisjes së stafit nga ana e oficerëve të sigurimit, në hyrjen kryesore porta zero është parandaluar futja e kontrabandës brenda Qendrës së Paraburgimit Prishtinë. Gjatë kontrollit, në trupin e oficerit korrektues, V. Q është gjetur lëndë e dyshuar narkotike”, thuhet në njoftim.

Lidhur me rastin, janë njoftuar Njësiti Antidrogë i Policisë së Kosovës, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes, me ç’ rast kanë konfiskuar lëndën e dyshuar narkotike, ndërsa i dyshuari është shoqëruar në stacionin e Policisë për procedim të mëtutjeshëm.

Ndaj zyrtarit korrektues të dyshuar është ndërmarrë masa e suspendimit nga vendi i punës dhe menjëherë është iniciuar procedure e brendshme disiplinore.

LEXO EDHE:

Shpëtohen 9 anëtarë të një familjeje në Pogragjë të Gjilanit që rrezikoheshin nga përmbytja

Burimi i lajmit: Gazeta Blic