January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme – Kosova Sot

1 min read

Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim.

29.05 – Më ngrohtë. Në mëngjes kryesisht me diell. Ditën vransira dhe intervale me diell, por pa të reshura.

30.05 – Më ftohtë, kryesisht vranët, e gjatë ditës kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.

31.05 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Priten rrebeshe të shkurta shiu me bubullima.

1.06 – Vransira e intervale me diell. Pasdite me mundësi për rrebeshe të dobëta shiu e bubullima.

2.06 – Pjesërisht vranët.Temperaturat e ajrit pas një rritjeje ditën e shtunë, nga e diela pësojnë rënie nën vlera mesatare. Minimalet zbresin në 7C, e të mërkuën edhe në 5C.

E maksimalet nga 22C të shtunën, zbresin në 15C ditën e diel, e mbesin të ulëta deri ditën e mërkurë kur shënojnë rritje deri në 20C.Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 3-9m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rënies përreth vlerave normale.

(Kosova Sot Online)

Burimi i lajmit: Kosova Sot