May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Për çfarë e bëri krenar vajza miliarderin Zuckerberg? (FOTO)

1 min read

Themeluesin e Facebook-ut, Mark Zuckerberg, sot e ka bërë të lumtur vajza e tij, Maxima.

Ai që numëron pasuri prej 118.9 miliardë dollarësh, ka postuar një fotografi në rrjetin e tij social, ku shihet së bashku me të bijën pranë kompjuterit.

“Max e fitoi lojën e saj të parë të Civilization. Moment krenarie për babanë”, ka shkruar ai në lidhje me imazhin e postuar.

Civilization është një lojë strategjike ku përpiqesh të ndërtosh një perandori që do t’i rezistojë kohës.

Në një postim të vitit 2016, Zuckerberg tha se e ka luajtur këtë lojë që nga shkolla e mesme dhe madje vlerësoi që ajo ishte njëra ndër arsyet që zgjodhi të studionte inxhinieri.

Burimi i lajmit: Klan Kosova