December 4, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Pirlo largohet nga Juventusi

1 min read

Pas vetëm një sezoni në stolin e ‘Zonjës së Vjetër’, Andrea Pirlo i ka dhënë lamtumirën Juventusit.

Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes faqëz zyrtare dhe të gjitha llogarive në rrjetet sociale, duke e falënderuar atë për kontributin si trajner për sezonin që shkoi, ku fitoi një trofe.

Nga Italia e quajnë tashmë punë të kryer se kush do ta zëvendësojë Pirlon e ai është ish trajneri, Max Allegri.

Burimi i lajmit: Epoka e Re