May 19, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Prilo largohet nga Juventusi

1 min read

Zyrtarisht, klubi i Juventusit e ka liruar nga detyra Andrea Pirlon i cili ishte trajner i ekipit deri me sot.

Shkarkimi i Pirlos vjen pas një sezoni të dobët që pati tek Juventusi, ku tek në xhiron e fundit arriti që ta sigurojë një vend në Champions League.

Pirlo e ka udhëhequr Juventusin në 52 ndeshje, teksa ka fituar dy tituj, Kupen e Italisë dhe Superkupën, transmeton Klankosova.tv.

Burimi i lajmit: Klan Kosova