December 5, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Publikohet albumi i DMX, pak javë pas vdekjes së tij

1 min read

Wshtw publikuar albumi i parw i DMX, pak pas vdekjes sw tij.

DefJam lëshoi albumin Exodus të DMX në mesnatën e së premtes dhe përmban shumë bashkëpunime.

Në album, DMX u bashkua me kolegë duke përfshirë Jay-Z, Alicia Keys, Snoop Dogg dhe më shumë, transmeton Klan Kosova.

Publikimi i Exodus vjen pasi DMX vdiq në fillim të prillit në moshën 50 vjeç, pak ditë pasi pësoi një sulm në zemër.

Menjëherë pas vdekjes së DMX, ish-gruaja e tij Tashera Simmons e nderoi atë ndërsa shënonte 50 vjetorin e lindjes.

Tashera dhe DMX u martuan nga 1999 në 2014. Së bashku ata patën katër fëmijë – Xavier, Tacoma, Praise Mary dhe Sean.

Burimi i lajmit: Klan Kosova