December 3, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Real Madrid në bisedime me Conten – GazetaBlic

1 min read

Ka raporte në rritje nga mediat spanjolle dhe ato italiane që Antonio Conte është favoriti i ri për të marrë drejtimin e Real Madrid pasi Max Allegri u kthye në Juventus.

Sipas Sportitalia, Real Madrid tani do rrit intensitetin e bisedimeve me Conte dhe beson se ata mund të bëjnë një marrëveshje relativisht shpejtë me ish trajnerin e Inter, përcjell GazetaBlic Sport.

Conte përfundoi kontratën e tij me Interin dje ku kaloi dy vite dhe i solli Interit titullin kampion pas 11 vitesh.

/GazetaBlic Sport/

Burimi i lajmit: Gazeta Blic