December 9, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Rekord i rasteve ditore, infektohen edhe 195 persona me koronavirus – Sinjali

1 min read

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 195 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), përmes një postimi në Facebook.

“ Sot më 06 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 429 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 195 raste pozitive”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./Gazeta Sinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali