May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Së shpejti mund ta blini veturën “Buba” të video-lojës Gran Turismo Sport – Telegrafi

2 min read

Bërja e veturave nga filmat komike dhe video lojërat është gjithmonë një projekt argëtues, por automjete të tilla janë kryesisht për ekspozita. Akoma, akorduesit e Prior Design dhe JP Performance bënë një përpjekje për të bërë një përjashtim.

Akorduesit janë gati që klientët të prodhojnë një Volkswagen Beetle, Buba legjendë, nga loja Gran Turismo Sport, dhe të gjithë ata që kanë nevojë për të interesuar është një Buba e prodhuar midis 2011 dhe 2019 dhe parave, transmeton Telegrafi.

Paketa e modifikimeve është përgatitur me lejen e kompanisë Polyphony Digital, e cila qëndron pas lojës Gran Turismo Sport, si dhe Volkswagen, dhe kushton 5,950 euro.

[embedded content]

Dizajni paraprak donte të “kthente pamjen ekstreme të veturës origjinale në realitet”, dhe JP Performance ka një dokumentar mbi të gjithë procesin, raporton carbuzz.

Kompleti i trupit përfshin harqe të reja rrotash, pragje, parakolp, një shpërndarës të integruar të pasmë dhe një spoiler të madh, gjithçka që ka një veturë nga loja Gran Turismo Sport në të cilën është e njohur për shpejtësinë dhe performancën e saj.

Paketa do të jetë në dispozicion për vetëm 43 kopje. Nuk ka asnjë informacion në lidhje me performancën, por dokumentari thotë se vetura mundësohet nga një motor i rregullt me pesë cilindra, i marrë ndoshta nga Audi. Në modelin RS3, ky motor zhvillon 394 kuaj/fuqi.

Projekti po zhvillohet në Kamp-Lintfort, Gjermani, dhe duket se të gjitha paketat do të shiten së shpejti. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi