May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Sot mot me shi

1 min read

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe shkarkime rrufesh.

Sipas IHMK-së, parashihet të ketë edhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës pritet të jenë ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Ndërsa dita e shtune parashihet të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Burimi i lajmit: Klan Kosova