May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Thirret mbledhja e Qeverisë, pritet lehtësimi i masave

1 min read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thirrur për sot mbledhjen e radhës së Qeverisë së Kosovës.

Në mbledhjen e cila do të mbahet në ora 18:00, pritet të merret vendimi për lehtësimin e masave kundër koronavirusit.

Ditë më parë, në takimin që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka mbajtur me kryetarët e komunave të Kosovës është paralajmëruar heqja e orës policore, shtyrja e orarit të punës së gastronomisë deri në orën 23:00 dhe lejimi dasmave dhe ahengjeve nga 15 qershori.

Burimi i lajmit: Epoka e Re