May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Vrasja makabre në Greqi: 20-vjeçarja kishte siguruar jetën për 1 mln euro para se të vritej, bashkëshorti u përgjigjet akuzave ndaj tij – GazetaBlic

2 min read

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Greqinë para pak javësh ku mbeti e vrarë 20-vjeçarja Caroline.

Mediat greke kanë zbuluar se 20-vjeçarja kishte siguruar jetën e saj për 1.000.000 euro, ndërsa policia ka në duar dhe një skicë me fytyrën e grabitësit që vrau Caroline. Një nga zyrtarët e grupit hetimor, Stavros Balaskas tha se bashkëshorti i 20-vjeçares po ndihet i bezdisur nga skenarët që po qarkullojnë së fundmi dhe përfshijnë edhe atë si person që ndihmoi grabitësit.

Stavros Balaskas tha se ka elementë të hetimit që mund të çojnë në zbulimin e identitetit të autorit të krimit. Ai nuk e fshehu, megjithatë, se publikimi i të dhënave të hetimit e ndërlikon punën e policisë. Vrasja brutale e Caroline 20-vjeçare para burrit dhe fëmijës së saj në shtëpinë e Glyka Nera është një krim i rrallë pasi nuk ka asnjë gjurmë të autorëve në shtëpi, as një shembull (material vizual, dëshmi) të mbërritjes dhe largimit të tyre.

Policia po përpiqet të bëjë një krahasim të njëkohshëm të grabitjes së përgjakshme me 10 raste të tjera të ngjashme që kanë ndodhur muajt e fundit në Atikë. Ndërsa të dyshuar deri më tan janë kriminelët grekë, gjeorgjian dhe shqiptar që janë të arrestuar për vjedhje të tilla. Dhe e gjithë kjo kur, të paktën për momentin, nuk ka dalë ndonjë provë e rëndësishme e përfshirjes së rreth 20 kriminelëve Grek, Gjeorgjian dhe Shqiptar të arrestuar për vjedhje dhe vjedhje. Pothuajse nga të gjitha sulmet e grabitjes që ndodhin çdo vit në Atikë, ka dëshmi të viktimave, material vizual nga kamerat dhe gjurmët e autorëve, si rezultat i të cilave zakonisht krijohet një pamje e qartë e lëvizjeve të autorëve, ndërsa në vijojnë identifikimet e fazës së dytë.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic