May 24, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Zyrtare: Allegri rikthehet në folenë e vjetër, firmos me Juventusin

1 min read

15:00 / E Premte, 28 Maj 2021 / G. T.

Massimiliano Allegri (53-vjeçari) zyrtarisht është rikthyer në stolin e skuadrës italiane, Juventus.

Sot gjatë ditës, Juve njoftoi publikun për shkarkimin e Andrea Pirlos – i cili mezi çoi ekipin në garat e UEFA-s, shkruan IndeksOnline

Allegri do të firmos kontratë deri në qershor të vitit 2025.

Max ishte shkarkuar nga Juve më 17 maj 2019. Gjatë atyre viteve, Allegri kishte fituar me Juven pesë tituj të Serie A, katër tituj të Coppa Italia dhe dy tituj të Superkupës së Italisë./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline