December 4, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Zyrtare: Andrea Pirlo largohet nga Juventusi

1 min read

11:39 / E Premte, 28 Maj 2021 / G. T.

Skuadra e Juventusit ka larguar nga detyra e trajnerit, legjendën Andrea Pirlo.

Pirlo largohet pasi mezi çoi skuadrën në garat europiane, duke zënë pozitën e katërt në Serie A, shkruan IndeksOnline

42-vjeçari me ‘Zonjën e Vjetër’ fitoi dy tituj, atë të Superkupës së Italisë dhe Kupën e Italisë.

Pirlo kishte kontratë deri në vitin 2022, por ai largohet për shkak të rezultateve të dobëta.

Juven ai e udhëhoqi në 52 ndeshje dhe kishte një notë mesatare prej 2.15./IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline