May 27, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Zyrtare: Llapi transferon futbollistin e Vushtrrisë

1 min read

12:59 / E Premte, 28 Maj 2021 / G. T.

Skuadra e Llapit ka zyrtarizuar transferimin e Dren Ahmetit nga klubi i Vushtrrisë.

Sulmuesi i krahut të djathtë i lindur në Vushtrri, pjesë e Vushtrrisë në dy edicionet e fundit, me të cilin klub kishte nisur hapat e parë dhe i kishte kaluar të gjitha kategoritë e reja. Ky është Dren Ahmeti, futbollisti i cili për 3 vitet e ardhshme ka zgjedhur të mbroj ngjyrat e KF Llapit, shkruan IndeksOnline

Në edicionin e fundit për Vushtrrinë arriti të realizoj 2 gola dhe asistoj në 6 të tjerë.

Ahmeti u shpreh i lumtur që ka firmosur me kampionin e Kupës së Kosovës.

“Është ndjenjë jashtëzakonisht e mirë kur i bashkohesh një skuadre me traditë, tashmë skuadër që merr pjesë në gara evropiane. Do ta bëj maksimumin tim dhe iu premtoj se do ta jap më të mirën nga vetja për klubin. Falenderoj trajnerin Tahir Batatina për besimin që ma dha të jem pjesë e klubit. Me punë e angazhim do të shkruajmë histori së bashku në Evropë. ‘Legjendave’ u premtoj gola e asistime e ndeshje të mira në vazhdimësi që Llapi të jetë sa më lartë në tabelë, pse jo, dua edhe titullin kampion me këtë skuadër”, përfundoi Ahmeti për faqen zyrtare të klubit nga Superliga e Kosovës.

/IndeksOnline/

Burimi nga Indeksonline