January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

11 fitore deri më tash në këtë edicion, Manchester City synon sonte barazimin e rekordit të Real Madrid – GazetaBlic

1 min read

Chelsea dhe Manchester City do të përballen në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat angleze kanë zhvilluar një edicion fantastik në garën më të madhe evropiane për klube, shkruan GazetaBlic Sport. 

Kësisoj ato do të ndeshen në finalen e madhe të Portos ku do të diskutohet për trofeun e Ligës së Kampionëve.

Manchester City ka fituar 11 ndeshje këtë sezon në Ligën e Kampioneve.

Një fitore në finalen e sotme do të barazonte rekordin e Realit të Madridit në 2001-02, që kishte 12.

Ndeshja e sontme zhvillohet në ora 21:00.

/GazetaBlic Sport/

Burimi i lajmit: Gazeta Blic