2,593 raste aktive me coronavirus në Kosovë – Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107.354 raste nga 604.205 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.242 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 102.519 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.593.

Ndryshe, një ditë më parë Qeveria e Kosovës lehtësoi masat antiCOVID-19.

Lexo po ashtu:

Është hequr ora policore, ndërsa gastronomia do të lejohet të punojë deri në ora 23:00.

Po ashtu është lejuar lëvizja pa maska gjatë ecjes për qytetarët që janë vet dhe në ambiente të jashtme. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi

Author: admin