A e zvogëlon qumështi rrezikun e sëmundjes koronare të zemrës?

Konsumimi i qumështit mund të ulë kolesterolin dhe të zvogëlojë rrezikun e sëmundjes koronare të zemrës

Një studim i ri sugjeron që pirja e qumështit mund të ulë nivelin e kolesterolit.

Studimi i botuar rishtazi nga Universiteti i Reading në Mbretërinë e Bashkuar, konsiston në një meta-analizë të tre sondazheve që përfshijnë mbi 400,000 individë.

Shkencëtarët zbuluan se edhe pse pirja e qumështit çon në nivel të lartë të masës trupore (BMI) dhe yndyrës në trup, ai përsëri ul rrezikun e sëmundjes koronare të zemrës, shkruan MedicalNeësToday, përcjell Klankosova.tv

Autori kryesor i studimit Vimal Karani, një profesor i lëndëve ushqyese dhe lëndë gjenomike në Universitetin e Reading, ka folur për përmbledhjen e studimit.

“Ne zbuluam se midis pjesëmarrësve me një ndryshim gjenetik që ne shoqëronim me konsum më të lartë të qumështit, ata kishin BMI më të lartë dhe yndyrë trupore, por më e rëndësishmja kishin nivele më të ulëta të kolesterolit të mirë dhe të keq.

Ne gjithashtu zbuluam se ata me variacion gjenetik kishin një rrezik dukshëm më të ulët të sëmundjes koronare të zemrës. E gjithë kjo sugjeron që ulja e marrjes së qumështit mund të mos jetë e nevojshme për parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare”, ka thënë Karani.

Studimi ishte një bashkëpunim që përfshinte studiues nga Universiteti i Reading, Universiteti i Australisë Jugore në Adelaide, Instituti i Kërkimeve Mjekësore dhe Shëndetësore në Australinë Jugore, gjithashtu në Adelaide, University College London në Mbretërinë e Bashkuar dhe Universiteti i Auckland në Zelandën e Re.

Burimi i lajmit: Klan Kosova

Author: admin