Abramovich do jetë prezent në finalen e Ligës së Kampionëve – GazetaBlic

Pronari i Chelsea Roman Abramovich do të fluturojë në Porto të shtunën për të parë klubin e tij në përballje ndaj Manchester Cityt në finalen e Ligës së Kampionëve.

Miliarderi rus nuk ka qenë prezent në ndeshjet e “The Blues” që nga viti 2018, shkruan GazetaBlic Sport.

Megjithatë ai ka qenë prezent në ndeshjet e rëndësishme të Chelseat, ai ishte prezent edhe në finalen e Champions League të vitit 2012.

Chelsea dhe Manchester City do të përballen sot nga ora 21:00

/GazetaBlic Sport.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic

Author: admin