January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Allegri kërkon ta mbajë Chiellini – KOHA.net

1 min read

E ardhmja e Giorgio Chiellinit vazhdon të mbetet në dyshim. Mbrojtësi italian është në vitin e fundit të kontratës me Juventusin dhe nuk e ka vazhduar ende atë.

Por ardhja e trajnerit Massimiliano Allegri mund të ndryshojë qëndrimin e Chiellinit.

Trajneri Allegri thuhet se ka kërkuar nga drejtuesit e klubit të vazhdojnë kontratën me 36-vjeçarin.

Chiellini është pjesë e Juventusit që nga viti 2005. Këtë sezon ka luajtur në 25 ndeshje në të gjitha garat.

Burimi i lajmit: Koha Net