Bashkëpunëtori më i besueshëm i Vuçiqit ia braktis partinë – Sinjali

Sot ka dhënë dorëheqje nga partia e Aleksandar Vuçiqit, njëri ndër bashkëpunëtorët më të ngushtë të presidentit serb, Nebojsha Stefanoviq, shkruan Nova.Rs.

“Kjo është një fitore për demokracinë”, ka thënë anëtari i SNS-së, Vladimir Gjukanoviq.

“Unë mund t’iu them ekskluzivisht ju se Nebojsha Stefanoviq ka dhënë dorëheqje nga kryetari i SNS-së në Beograd, dhe mendoj që aktualisht presidenti është duke e lexuar letrën e dorëheqjes në mbledhjen e kryesisë së partisë”, ka thënë tutje Gjukanoviq.

Ende nuk dihet ende arsyeja që ka shtyrë Stefanoviqin të japë dorëheqje nga partia e Vuçiqit.

/GazetaSinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali

Author: admin