January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Garcia konfirmon kthimin te Barcelona – GazetaBlic

1 min read

Nga Barcelona në Manchester, nga Manchester në Barcelonë. Udhëtim vajtje-ardhje, si Gerard Pique.

Eric Garcia kthehet në shtëpi, te Barça. Nuk është ende zyrtare, por e konfirmon vetë futbollisti në orët e përgatitjes për finalen e Ligës së Kampionëve: “Kam menduar për të ardhmen time, për atë që mendoj se është gjëja më e mirë për mua tani. Është një vendim i guximshëm, por jam shumë i bindur për këtë hap”.

Te Barcelona, Eric Garcia, i cili tashmë ka luajtur në ekipet e të rinjve blaugrana dhe do të kthehet në Katalonja si transferim falas, pas 4 vitesh, do të gjejë Piqué, shokun e tij të skuadrës, gjithashtu në ekipin kombëtar. Çfarë frike ka nga rivaliteti me të?

“Kjo nuk më intereson, sepse mendoj se jemi dy lojtarë të ndryshëm. Në Manchester, Gerard ka fituar gjithçka. Ai është një nga mbrojtësit më të mirë qendrorë në botë, më shumë se i njohur. Unë jam 20 vjeç dhe jam duke filluar karrierën time, praktikisht”

“Krahasimi i vetëm i mundshëm është ky: të dy kemi ardhur nga akademia e Barcelonës dhe kemi jetuar në Manchester”, – përgjigjet Garcia.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic