Juventusi i gatshëm të ofrojë Ronaldon për Pogban, Unitedi do edhe para – Telegrafi

Juventusi thuhet se është i gatshëm të përfshijë Cristiano Ronaldon në ofertën e tyre për yllin e Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Sipas mediumit Gazzetta dello Sport, të dy lojtarët mund të ribashkohen me ish-klubet e tyre, megjithëse Ronaldo do të duhet të ulë kërkesat e tij të mëdha për pagë.

Megjithatë, kjo nuk është e tëra pasi Unitedi madje mund të kërkojë edhe para shtesë nga Juventusi gjithashtu.

Lexo po ashtu:

Massimiliano Allegri ka marrë rolin e trajnerit në vendin e nxehtë në Allianz Stadium dhe trajneri italian thuhet se nuk e kishte larguar shpresën për ta lënë Ronaldon të largohej.

Si rezultat, Unitedi dhe Paris Saint-Germain janë dy klubet që aktualisht duket se janë në gjendje të ndërmjetësojnë një marrëveshje për të.

Ronaldo, 36-vjeçar, fitoi tre tituj të Ligës Premier, dy Kupa të Ligës, Ligën e Kampionëve dhe Kupën FA gjatë periudhës së tij gjashtë-vjeçare në United.

Lexo po ashtu:

Fituesi i Kupës së Botës, Pogba, 28-vjeçar, gëzoi sukses në Juventus midis viteve 2012 dhe 2016, duke fituar katër tituj të Serie A dhe dy Kupa të Italisë.

Të dy lojtarët kanë luftuar në klubet e tyre aktuale, me Ronaldon që nuk arriti të fitojë Serie A këtë sezon dhe Pogba mbeti pa trofe që nga viti 2017. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi

Author: admin