January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Kandidimi i Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës, reagon Skënder Hyseni

1 min read

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka zyrtarizuar kandidaturën e arkitektit të njohur, Përparim Rama për kryetar të komunës së Prishtinës.

Në lidhje me këtë, ka reaguar edhe ish-ministri e deputeti i LDK-së, Skender Hyseni. Hyseni shkruan se kandidimi nga LDK, i Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës, është një lajm shumë i mirë.

Ja shkrimi i tij:

Kandidimi nga LDK, i Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës, padyshim një lajm shumë i mirë, më në fund.

Qytetarët e Prishtinës duhet të kenë besim se duke votuar Përparimin për kryetar, kaosi arkitektonik dhe urbanistik në kryeqytetin tonë do të marrë fund./Botapress/

Burimi i lajmit: Bota Press