January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Kosova regjistron një viktimë dhe 28 raste të reja me Covid

1 min read

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të shtunën një viktimë me koronavirus.

Viktima është nga Prizreni, 76 vjeç.

Sipas këtij institucioni, në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të infektimit me këtë virus, pas testimit të 3,025 mostrave.

IKSHPK-ja ka njoftuar se më 29 maj janë shëruar 133 pacientë nga sëmundja COVID-19, që shkakton koronavirusi, derisa raste aktive janë 2,487.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,382 pacientë me këtë virus.

Prej tyre 2,243 kanë vdekur

Burimi i lajmit: Epoka e Re