January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Ndeshja e fundit për Agueron – KOHA.net

1 min read

Sergio Aguero do ta luajë ndeshjen e fundit me Manchester City. Sulmuesi argjentinas do të largohet nga ekipi anglez pas finales së Ligës së Kampionëve.

Aguero nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës dhe do të largohet si futbollist i lirë.

32-vjeçari ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën, ekip me të cilin do të nënshkruajë kontratë trivjeçare.

Aguero është pjesë e Cityt që nga viti 2011 kur u transferua nga Atletico Madridi.

Burimi i lajmit: Koha Net