Një i vdekur e 28 raste të reja me COVID-19 në Kosovë – KOHA.net

Një person i moshës 76-vjeçare, nga Prizreni, ka humbur betejën me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërkohë, nga 3.025 mostra të marra, 28 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Numri total i rasteve pozitive është 107.382 raste nga 607.230 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.243 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 133 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 102.652 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.487.

Rastet pozitive janë nga komunat: Lipjan 5 raste, Prishtinë 5 raste, Gjakovë 4 raste, Gjilan 3 raste, Mitrovicë 3 raste, Prizren 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Ferizaj, Fushë-Kosovë, Istog, Pejë dhe Vushtrri.

Burimi i lajmit: Koha.net

Author: admin